Ciekawy sposób na marketing – kampanie SMS

SMS to skrót od Short Message Service.

To wiadomość tekstowa, którą możesz wysłać na czyjś telefon komórkowy. Ta osoba ma wtedy możliwość odpowiedzi na wiadomość tekstową.

W dobie technologii jesteśmy bombardowani reklamami dookoła nas. Dla firm ważne jest, aby wykazać się kreatywnością i znaleźć nowe sposoby reklamowania swoich produktów.
Wiele firm wykorzystuje kampanie SMS do promowania swoich produktów i usług.
Firmy powinny skorzystać z tej możliwości, ponieważ jest to pewny sposób na dotarcie do klientów, którzy nie byliby zainteresowani innymi rodzajami marketingu, takimi jak e-maile czy reklamy.
Ważne jest, aby firmy zaczęły myśleć nieszablonowo, jeśli chodzi o marketing, ponieważ tylko w ten sposób wyróżnią się na tle konkurencji i przyciągną nowych klientów.

Marketing przez SMS to dość nowa koncepcja, która okazała się skuteczna.

To prosty pomysł, który nie jest zbyt drogi i można go wykorzystać w połączeniu z dowolną inną kampanią marketingową.
Aby każda kampania marketingowa odniosła sukces, musi mieć za sobą jasny cel i strategię. Marketingowcy nie powinni po prostu zakładać, że zdobędą klientów po prostu wysyłając masowe SMS-y. Powinni jednak wykorzystać odpowiednią ofertę dla właściwych ludzi we właściwym czasie, aby zainteresować ich tym, co sprzedają
Ciekawym sposobem marketingu jest rozesłanie kampanii SMS z informacjami o nowych produktach lub usługach dostępnych w firmie, które mogą zainteresować jej klientów lub klientów. Warto o tym pomyśleć przy projektowaniu swojej kampanii marketingowej.